2019-01-15 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Συνάδελφοι-Συναδέλφισσες

Καλή Χρονιά, με υγεία, κατακτήσεις και πρόοδο!

Καλείστε ΟΛΟΙ να συμμετέχετε στην τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας
που θα γίνει την Τετάρτη 23/1/2019 και ώρα 10.45 π.μ. στην αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων
του Μαθηματικού Τμήματος ΕΚΠΑ, για σημαντικά θέματα που αφορούν όλους μας!
(Αίθουσα 24-25,  Πτέρυγα Γ΄,  2ος όροφος,  Κτίριο Μαθηματικού Τμήματος,  Πανεπιστημιούπολη).

ΘΕΜΑΤΑ

1. Δράση του Συλλόγου. Ενημέρωση για:

• ΕΚΠΑ και Σύγκλητο
  • Πανελλήνια Ομοσπονδία ΕΤΕΠ

2. Δικαστική διεκδίκηση επιδομάτων εορτών Χριστουγέννων-Πάσχα και καλοκαιρινής αδείας

3. Γενικά & λοιπά θέματα, προβλήματα συναδέλφων

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

• Η προσέλευση ΟΛΩΝ πρέπει να είναι έγκαιρη!
  • Στη Συνέλευση αυτή θα συζητηθούν σοβαρά ζητήματα που απασχολούν ΟΛΟΥΣ μας και για τα οποία οργανωμένα παλεύει ο Σύλλογός μας.
    Σχετικά με τη διεκδίκηση των επιδομάτων εορτών και αδείας, αφού συζητήσουμε διεξοδικά τα νεότερα δεδομένα και τις επιλογές, στη Γ.Σ. θα αποφασίσουμε την συλλογική δικαστική προσφυγή επιλέγοντας το δικηγορικό γραφείο και τους όρους εκπροσώπησης. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα ενήμερα μέλη του Συλλόγου και ο καθένας θα δηλώσει προσωπικά τη συμμετοχή του στη συλλογική δικαστική προσφυγή.
  • Επειδή ήδη έχει παρέλθει το 2018, παρακαλούνται οι συνάδελφοι που οφείλουν  την ετήσια συνδρομή τους έως και το 2018 (15€) να εξοφλήσουν την οικονομική τους εκκρεμότητα προσερχόμενοι στη Γ. Σ., ώστε ο Σύλλογός μας να μπορεί να ανταποκρίνεται με συνέπεια στις υποχρεώσεις του. Επίσης, οι συνάδελφοι που εντάχθηκαν πρόσφατα στον Κλάδο ΕΤΕΠ και δεν έχουν εγγραφεί στο Σύλλογο παρακαλούνται να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους (5 €).

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!