2017-11-13 ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ Γ.Σ.

ΓΕΝΙΚΗΣ  ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Συνάδελφοι

Καλείστε ΟΛΟΙ να συμμετέχετε στην τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας που θα γίνει την Πέμπτη 23/11/2017 και ώρα 10.30 π.μ. στην αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων του Μαθηματικού Τμήματος ΕΚΠΑ, για σοβαρά θέματα του Κλάδου μας!

(Αίθουσα 24-25,  Πτέρυγα Γ΄,  2ος όροφος,  Κτίριο Μαθηματικού Τμήματος,  Πανεπιστημιούπολη).

ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

1.     Επίκαιρη ενημέρωση από ΕΚΠΑ, Σύλλογο και Π.Ο.ΕΤΕΠ

2.      Αναλυτική ενημέρωση από το πρόσφατο Πανελλαδικό Συνέδριο του Κλάδου μας

3.      Ενημέρωση-συζήτηση για το νέο νόμο (Ν.4485/4-8-2017) για την Ανώτατη Εκπαίδευση και τα
          θέματα ΕΤΕΠ που διαχειρίζεται

4.      Διεκδίκηση οφειλομένων αναδρομικών 2011-2015

5.      Διεκδίκηση αναγνώρισης εκκρεμών προϋπηρεσιών

6.      Εντάξεις μελών ΙΔΑΧ και μόνιμων Δ.Υ. στον κλάδο ΕΤΕΠ (ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ)

7.      Λοιπά Θέματα – Ανάδειξη προβλημάτων συναδέλφων, κτλ

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ

• Σύμφωνα με τις διατάξεις του νέου νόμου ΑΕΙ που διαχειρίζεται κρίσιμα θέματα του Κλάδου Ε.Τ.Ε.Π.  και με τα δεδομένα του πολύ πρόσφατου συνεδρίου μας, στη Συνέλευση αυτή θα συζητηθούν σοβαρά ζητήματα που έχουν ανακύψει και απασχολούν ΟΛΟΥΣ μας, δηλ., εκπροσωπήσεις, συμμετοχή στις εκλογές οργάνων, υποχρεώσεις και δικαιώματα, επιτελούμενο έργο, συμμετοχή σε μεταπτυχιακές σπουδές, κτλ.! Ταυτόχρονα, σύμφωνα και με τα δεδομένα του Συνεδρίου, η διεκδίκηση των οφειλομένων αναδρομικών και της αναγνώρισης προϋπηρεσίας, καθώς και της ένταξης Δ.Υ. στον Κλάδο μας, βρίσκονται σε κρίσιμη καμπή.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!

ΔΥΝΑΜΗ   του Συλλόγου μας  είναι οι  ενημερωμένοι, συμμετέχοντες, δραστήριοι Συνάδελφοι